Jste lékař?

Část tohoto webu obsahuje informace, které nejsou určeny pro laickou veřejnost, pouze odborným pracovníkům ve zdravotnictví, a šíření těchto informací mezi veřejnost nese svá rizika a důsledky.

Lékařem je myšlen zdravotnický odborník ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osoba oprávněna předepisovat léčivé přípravky nebo osoba oprávněna léčivé přípravky vydávat.

Potvrzuji, že

Nejsem lékař

Na jaký e-mail si přejete odkaz poslat?


Nedostupnosti léčivého přípravku PIVINORM 200MG TBL FLM 9

15. 4. 2024

Subject: Informace o nedostupnosti - PIVINORM 200MG TBL FLM 9

Vážení,

dovolujeme si Vás informovat o nedostupnosti léčivého přípravku PIVINORM 200MG TBL FLM 9, u něhož bylo z výrobních důvodů ohlášeno držitelem rozhodnutí o registraci Herbacos Recordati s.r.o. ohlášeno přerušení dodávek do konce června 2024.

Léčivá látka pivmecilinam v pevné perorální lékové formě je uvedena v Seznamu esenciálních antiinfektiv pro ČR 2024 (jako alternativa nitrofurantoinu), a proto Ministerstvo zdravotnictví pověřilo SÚKL k vypsání výzvy pro předložení specifického léčebného programu na zajištění neregistrovaného léčivého přípravku s touto látkou.

Ministerstvo zdravotnictví a Státní ústav pro kontrolu léčiv jsou připraveni využít všech zákonem stanovených nástrojů pro zajištění dostupnosti.

Prosíme tedy, abyste informovali členy Vaší odborné společnosti o nedostupnosti tohoto přípravku a z ní vyplývající potřebě dočasně zvolit pro léčbu pacientů jiný léčivý přípravek.

O dalším vývoji Vás budeme informovat. V případě potřeby nás, prosím, kontaktujte.

S pozdravem

Mgr. DANIELA RRAHMANIOVÁ
ředitelka
Odbor léčiv a zdravotnických prostředků
Ministerstvo zdravotnictví

 

Palackého náměstí 4, 128 01 Praha 2
Tel.: +420 224 972 265
mail: daniela.rrahmaniova@mzcr.cz; www.mzcr.cz

Poslat na e-mail
Tento web používá pro svůj provoz cookies. Více informací